O nas

Jesteśmy ekipą znajomych z Częstochowy, to właśnie tu się urodziliśmy i wychowaliśmy. Znamy i kumplujemy się od prawie 20 lat, czyli dość długo biorąc pod uwagę, że jesteśmy trzydziestolatkami :). Na co dzień zapracowani i zabiegani, jednak udaje nam się znaleźć trochę czasu, aby "po godzinach" prowadzić dla Was Szwendam się.

Możemy pochwalić się sporym doświadczeniem w branży outdoorowej, zarówno teoretycznym, jak i praktycznym. Nabyliśmy je dzięki pracy w sklepie turystycznym oraz licznym wojażom. Szwendaliśmy się po górskich bezdrożach m.in.: Rumunii, Ukrainy, Grecji, Albanii, Macedonii oraz kilku państwach alpejskich. Przez kilka lat prowadziliśmy również blog podróżniczo-geograficzny oraz współpracowaliśmy z dziennikiem turystycznym.

Skąd się wzięła nazwa?

Nazwę Szwendam się wymyśliliśmy podczas podróży – jechaliśmy z Częstochowy do Warszawy. Marzyliśmy wówczas o założeniu papierowego magazynu podróżniczego, potrzebowaliśmy prostej i chwytliwej nazwy. Po przeprowadzeniu trzygodzinnej burzy mózgów w autokarze i przeanalizowaniu wszystkich pomysłów, wybór padł na Szwendam się. Od tego czasu minęło już kilka lat, a mimo to nazwa ta nadal nam się podoba. Uważamy, że ma w sobie to coś – dużo energii i przede wszystkim kojarzy się z ruchem, a o to właśnie nam chodziło!

Inspiracje

Szwendam się powstało z zamiłowania do włóczenia się. Nie wyobrażamy sobie życia bez takiej aktywności. Większość osób uważa, że szwendanie musi oznaczać dalekie podróże do egzotycznych krajów, a co za tym idzie wiązać się z ogromnymi nakładami finansowymi. Oczywiście tak nie jest. Nie trzeba jechać na drugi koniec świata, żeby poczuć się jak prawdziwy szwendacz. Wystarczy, że w sobotę wsiądziemy do podmiejskiego autobusu i wyjedziemy poza aglomerację, albo najzwyczajniej w świecie pójdziemy połazić do najbliższego parku. Przede wszystkim chodzi o to, żeby spędzić czas na świeżym powietrzu, zobaczyć nowe inspirujące miejsca, poznać kogoś … to jest właśnie kwintesencja szwendania się. 

Cel i misja

Nie chcemy, żeby Szwendam się było postrzegane, jako kolejna marka produkująca odzież. Chcemy inspirować ludzi do podróżowania, pokazać im, że świat jest piękny. Wszystkie nasze nadruki  mają swoją historię, nawiązują do jakiegoś miejsca, osoby, czy wydarzenia. Stworzyliśmy fanpage na Facebook’u, gdzie publikujemy zdjęcia, biografie podróżników, cytaty oraz ciekawostki geograficzne z całego świata. Na naszej stronie internetowej znajduje się również blog, na którym opisujemy intrygujące historie, robimy rankingi miejsc, a także umieszczamy relacje z naszych prywatnych wyjazdów. W przyszłości zamierzamy angażować się w przeróżne akcje turystyczne: slajdowiska, prelekcje, targi oraz wspierać ciekawe inicjatywy podróżnicze.